Medaila pre synov sv. Františka

Minoriti pôsobiaci v africkom štáte Burkina Faso boli 5. decembra 2017 ocenení vysokým štátnym vyznamenaním, medailou Rytiera rádu zaslúžilcov Burkina Faso (Chevalier de l’Ordre du Mérite du Burkina Faso). Toto ocenenie je znakom uznania za službu, ktorú rehoľa preukazuje občanom tejto západoafrickej krajiny.

Štátne vyznamenanie za príspevok k rozvoju krajiny má byť poďakovaním za zaslúžilú prácu rehoľnej komunity bratov minoritov v Zdravotnom stredisku sv. Maximiliána Kolbeho v Sabou. Zvyčajne sa táto medaila udeľuje iba jednotlivým osobám, no v tomto prípade bola výnimočne udelená rehoľnému inštitútu. Na slávnostnej ceremónii za účasti prezidenta republiky sa zúčastnili aj premiér so svojou vládou a diplomatický zbor. V mene minoritského rádu vyznamenanie prebrali brat Marek Hryniewicki, provinciálny delegát pre Bukina Faso a brat Benedict Yaw Ofosu, člen minoritskej Kustódie svätého Antona Paduánskeho so sídlom v Ghane.

Riaditeľom oceneného zdravotného strediska v Burkina Faso je brat Tomasz Kręt. Dielo funguje predovšetkým vďaka dobrovoľníkom a rôznym výskumným organizáciám, aktivity ktorých koordinuje minoritská rehoľná provincia v talianskom regióne Abruzzo. V súčasnosti majú minoriti v Burkina Faso dva kláštory: v Sabou, kde spravujú farnosť a zdravotné stredisko, a v Ouagadougou, kde majú formačný dom. V týchto kláštoroch spolupracujú rehoľníci z dvoch rehoľných provincií: Provincie sv. Bernardína a Angela z talianskeho Abruzza a Provincie Nepoškvrnenej Božej Matky so sídlom v poľskej Varšave.

Zdroj: www.ofmconv.net

Najnovšie príspevky
Najčítanejšie príspevky
Archív
Odporúčame
Rubriky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Rytierstvo Nepoškvrnenej

Námestie sv. Františka 4

841 04 Bratislava

Slovensko

Tel.  +421 910 842 499

e-mail:  rytierstvoneposkvrnenej@gmail.com

Dielo sv. Maximiliána

IBAN: SK05 3100 0000 0042 2002 0300

Ochrana osobných údajov

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017  Rytierstvo Nepoškvrnenej. Created by Booyah.sk