Minoritské misie: Za pokoj a zmierenie

Bratia minoriti z Kustódie sv. Františka v africkej Keni prijali starostlivosť o novú farnosť v diecéze Kericho. Ich služba má byť misiou pokoja a zmierenia, lebo na mieste tejto farnosti prebiehali v minulosti krvavé boje medzi znepriatelenými domorodými kmeňmi.

Pozvanie prísť na nové pôsobisko a viesť Farnosť sv. Jána evanjelistu v mestečku Chepseon adresoval reholi minoritov Mons. Emmanuel Okombo, diecézny biskup oblasti Kericho. Konventuálni františkáni tak od 14. októbra 2018 pôsobia v africkej Keni už na siedmich miestach, v ktorých spravujú aj farnosti. Okrem toho sa minoriti v diecézach tejto africkej krajiny angažujú i v projektoch z oblasti formácie povolaní, starajú sa o pútnikov pri sanktuáriách, vedú školy, duchovné cvičenia, angažujú sa vo vydavateľskej činnosti a pracujú aj v sociálnej a charitatívnej oblasti.

Farnosť Chepseon sa nachádza na polceste medzi mestom Limru (kde sídli františkánske centrum) a mestom Subukia (kde bratia minoriti spravujú Národnú svätyňu). Okrem farského centra k nej patrí ďalších dvanásť bohoslužobných miest. Mesto Chepseon sa zapísalo do dejín ako bojisko krvavých stretov medzi domorodými kmeňmi. Počas poslednej mimoriadnej kustodiálnej kapituly sa rozhodli kenskí minoriti prijať službu v tejto farnosti ako osobitné poslanie v diele pokoja a zmierenia v tomto multikmeňovom prostredí.

Na slávení eucharistie, pri ktorom bola farnosť odovzdaná minoritom, sa zúčastnilo okolo 1500 veriacich. Diecézny biskup poďakoval rehoľníkom z Kustódie sv. Františka za toto evanjeliové gesto a predstavil prvú komunitu nového kláštora miestnym obyvateľom. Komunitu tvoria: br. Stephen Gatimu, br. Godfrey Opata a br. Paul Makembo. Traja rehoľníci nahradia v službe jediného diecézneho kňaza, pre ktorého bola starosť o tak veľké územie veľmi náročná.

Zdroj: www.ofmconv.net

Najnovšie príspevky
Najčítanejšie príspevky
Archív
Odporúčame
Rubriky
Sledujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Rytierstvo Nepoškvrnenej

Námestie sv. Františka 4

841 04 Bratislava

Slovensko

Tel.  +421 910 842 499

e-mail:  rytierstvoneposkvrnenej@gmail.com

Dielo sv. Maximiliána

IBAN: SK05 3100 0000 0042 2002 0300

Ochrana osobných údajov

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017  Rytierstvo Nepoškvrnenej. Created by Booyah.sk